FILE Ìóæ÷èíà ïåðåäàåò äîëëàðû íà ôîíå óðíû äëÿ ãîëîñîâàíèÿ, â Êèåâå, â ñðåäó, 16 äåêàáðÿ 2009 ã. Ôîòî Âëàäèìèðà Ãîíòàðà / ÓÍÈÀÍ
У Дніпропетровську з допомогою Москви підкупили 10 тисяч виборців

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко стверджує, що невідомі за допомогою інтернет-технологій підкупили близько 10 тисяч виборців на виборах мера Дніпропетроська. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в середині жовтня мешканцям міста почали надходити повідомлення через Viber з пропозицією продати голос на виборах. Усім, хто погодився платили 50 гривень. Геращенко також провів брифінг, на якому заявив, що після того, як вони надсилали на електронну пошту фото бюлетеня з відміткою про голосування, їм платили ще 400 грн. Він заявив, що охочих знайшлося понад 10 тисяч.

При цьому, за його словами, від виборця не вимагали голосувати за якогось конкретного кандидата. «Мабуть організатори схеми Інтернет-скупки голосів добре знали, що за соціологічними опитуваннями у першому турі виборів у Дніпрі немає явної переваги у жодного кандидата-фаворита перевиборної гонки (ані у Вілкула, ані в Філатова) і тому продовжували роботу в розрахунку на підкуп гарантованих голосів у другому турі виборів Дніпропетровського міського голови», – припустив він.

За його словами, про цю схему в МВС заявив кандидат у мери Борис Філатов після першого туру виборів. «Фахівці департаменту кібербезпеки поліції почали перше в історії України кримінальне провадження за фактом підкупу виборців з використанням електронних мереж і технологій», – заявив Геращенко.

Він запевнив, що організатори цієї схеми вже встановлені, й додав, що вони отримували необхідне фінансування з Москви у вигляді кріптовалюти біткоїн. За словами Геращенка, людям, яких суд визнає винним у продажі голосу, загрожує до одного року тюремного ув’язнення або штраф до 5100 гривень.

Як відомо, у неділю відбудеться другий тур виборів мерів у низці міст України, зокрема, в Дніпропетровську. Там зійдуться кандидат від «Укропу», соратник олігарха Ігоря Коломойского Борис Філатов та екс-регіонал Олександр Вілкул.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ