Кремль планує розширити санкції щодо Анкари

США розширили список санкцій
Уряд РФ готує нові санкції щодо Туреччини

Кремль планує розширити санкції щодо Анкари. Зокрема, обмеження стосуватимуться готельного бізнесу, деревообробки, навчання пілотів і держзамовлення у всіх галузях. Про це пише Коммерсант.

Газета посилається на проект постанови уряду РФ, яке підготувало Мінекономрозвитку за дорученням прем’єра Дмітрія Мєдведєва. У ньому містяться пропозиції щодо запровадження подальших санкцій щодо Туреччини після заборони поставок частини продуктів харчування, прийому на роботу турецьких громадян і розриву програм співробітництва. У новій версії постанови перераховуються види робіт і послуг, які забороняється здійснювати і надавати в Росії турецьким організаціям: будівельні послуги, туристичні послуги, послуги готелів, деревообробка та навчання цивільного персоналу авіакомпаній в Туреччині. Також повністю забороняється будь-яка участь турецьких резидентів у держзакупівлях в Росії.

Джерело видання підкреслює, що обмеження торкнуться тільки нових контрактів, укладених після 10 грудня. Для вже працюючих на російському ринку в майбутньому можливі винятки. При цьому співрозмовники видання відзначають, що фактично йдеться про зупинку імпорту робіт і послуг – заборону російським юридичним особам укладати контракти з профільними турецькими контрагентами. Контроль за виконанням санкцій може бути покладений на Росфінмоніторинг і Центробанк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Росії Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак перед тим, як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак упав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

  • СОВА

    Путин что не придумает – все во вред своим же интересам. Будто турки других рынков не найдут. А вот обойдутся ли рассеяне без товаров и услуг Турции – это вопрос.

  • ТПОвата

    ТУПОвата ПНХ