США розширили список санкцій
Уряд РФ готує нові санкції щодо Туреччини

Кремль планує розширити санкції щодо Анкари. Зокрема, обмеження стосуватимуться готельного бізнесу, деревообробки, навчання пілотів і держзамовлення у всіх галузях. Про це пише Коммерсант.

Газета посилається на проект постанови уряду РФ, яке підготувало Мінекономрозвитку за дорученням прем’єра Дмітрія Мєдведєва. У ньому містяться пропозиції щодо запровадження подальших санкцій щодо Туреччини після заборони поставок частини продуктів харчування, прийому на роботу турецьких громадян і розриву програм співробітництва. У новій версії постанови перераховуються види робіт і послуг, які забороняється здійснювати і надавати в Росії турецьким організаціям: будівельні послуги, туристичні послуги, послуги готелів, деревообробка та навчання цивільного персоналу авіакомпаній в Туреччині. Також повністю забороняється будь-яка участь турецьких резидентів у держзакупівлях в Росії.

Джерело видання підкреслює, що обмеження торкнуться тільки нових контрактів, укладених після 10 грудня. Для вже працюючих на російському ринку в майбутньому можливі винятки. При цьому співрозмовники видання відзначають, що фактично йдеться про зупинку імпорту робіт і послуг – заборону російським юридичним особам укладати контракти з профільними турецькими контрагентами. Контроль за виконанням санкцій може бути покладений на Росфінмоніторинг і Центробанк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Росії Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак перед тим, як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак упав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

  • СОВА

    Путин что не придумает – все во вред своим же интересам. Будто турки других рынков не найдут. А вот обойдутся ли рассеяне без товаров и услуг Турции – это вопрос.

  • ТПОвата

    ТУПОвата ПНХ