На думку експерта, Кремль хоче списати свою провину за проблеми зі світлом у Криму
На думку експерта, Кремль хоче списати свою провину за проблеми зі світлом у Криму

Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар пояснив, навіщо Кремлю знадобилося затримання у Криму Дмитра Штиблікова, Олексія Бесарабова і Володимира Дудки, яких окупаційна влада Криму звинуватила у підготовці диверсій – передає Укрінформ.

За словами Гончара, це затримання може свідчити про підготовку населення півострова до проблем з енергетичним забезпеченням.

«Українських диверсантів звинувачують у тому, що вони хотіли вчинити теракти проти об’єктів критично важливої інфраструктури на території півострова. Ми знаємо, що цей газопровід, який будується через Керченську протоку, не вирішує питання енергетичного забезпечення Криму, особливо на піку споживання в зимовий період», – зауважив фахівець.

«Себто готуються до критичного сценарію, коли Росія не зможе забезпечити проходження Кримом зимового сезону, відповідно потрібно знайти винних. Звідси формуються версії про диверсантів, а справжню диверсію можуть вчинити диверсанти з погонами ФСБ і для цього знадобиться чергова порція бранців, вона буде виглядати переконливою на тлі того, що були спіймані так звані диверсанти Панов, Штибліков, Бесарабов, Дудка і кримські татари», – пояснив експерт.

Крім того, на його думку, нещодавнє затримання так званих «диверсантів» свідчить про розкручування «маховика тоталітарних репресій».

«Після справи Євгена Панова, яка луснула, знадобилася інша справа, яка б виглядала більш вагомо. Ось знайшлася справа Штиблікова і Бесарабова. Це зорієнтовано на внутрішню російську аудиторію, що ворог навколо і не дрімає. Цей маховик не зупиниться, йому потрібні будуть нові репресії», – запевнив очільник Центру глобалістики.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ