Арктика, РФ
РФ розгортає нові радіолокаційні станції на островах у Північному Льодовитому океані, незабаром туди прибуде винищувальна авіація

Російська Федерація розгортає нові радіолокаційні станції на островах у Північному Льодовитому океані, незабаром туди прибуде винищувальна авіація. Про це повідомив заступник командувача військ ВКО з протиповітряної оборони РФ Кіріл Макаров.

«Ми багато говоримо про нарощування потужності Росії в Арктиці. Збройні сили тут також не стоять осторонь. У нас сьогодні на островах в Північному Льодовитому океані розгорнуті нові засоби озброєння, такі як ЗРПК «Панцир», розгортаються нові радіолокаційні станції, скоро прийде винищувальна авіація», – цитує його державний портал «РИА Новости».

«Це все робиться для того, щоби Російська Федерація відстоювала свої інтереси по периметру нашої держави, але й також інтереси в Арктиці», – додав він.

Нагадаємо, що 2010 року в інтерв’ю, яке тодішній російський прем’єр Владімір Путін дав на Землі Франца-Йосипа, стоячи біля приспаного на час білого ведмедя, сказав, що у Росії в Арктиці «дуже глибинні інтереси», пов’язані з обороноздатністю, економікою, видобутком корисних копалин. Звістка про поїздку з’явилася в російських ЗМІ наступного дня після врегулювання 40-річної суперечки з Норвегією щодо кордону.

Свої претензії на цю частину світу також мають Канада та Данія, при цьому Данія та її автономія Ґренландія фактично першими подали заявку про розширення своїх територіальних прав в Арктиці до Комісії при ООН із морського дна. Однак своїм безпосереднім опонентом у територіальній суперечці за Арктику російська влада вважає насамперед уряд Канади.

Згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належать жодній країні. Однак п’ять країн –Данія, Канада, Норвегія, Росія і США – володіють правами на 370-кілометрову (200 морських миль) виключну економічну зону біля своїх берегів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ