ОБСЄ, Донбас
Росія погодилася на продовження, але не розширення мандата ОБСЄ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ готова розширити свою присутність на захопленій «ДНР» території. Росія, традиційно, виступила проти. Про це повідомив заступник голови місії Олександр Хуґ, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми підготували співробітників, транспортні засоби, житло, матеріально-технічне забезпечення. Ми чекаємо рішення й гарантії безпеки від тих, хто контролює цю територію», – пояснив Хуґ. На його думку, відкриття нових баз «дозволить проводить збалансований моніторинг у районах по обидва боки лінії зіткнення». «Ми будемо ближче до місця порушення і будемо швидше повідомляти про порушення. Важливо розуміти, що нам необхідне таке співробітництво на цьому боці (контрольованому «ДНР», – ред.). На підконтрольному уряду боці у нас вже налагоджено співпрацю», – зауважив він.

У свою чергу, Росія, як завжди, має «окрему думку». Кремль підтримує лише продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Донецьк» і «Гукове» на українсько-російському кордоні до 31 січня 2016 року, йдеться в повідомленні російського МЗС. При цьому у відомстві вважають, що необхідності в розширенні мандату цієї місії немає.

Як відомо, майже половина підконтрольної сепаратистам території Донбасу закрита для патрулювання представниками місії ОБСЄ.

Інформаційний Акцент

  • Люся

    Кремль это враг и захватчик кого интересует мнение пуйла.