1
Росія постачає зброю у Сирію кораблем, купленим в України у 2015 році

Росія постачає зброю та військове обладнання в Сирію транспортним кораблем «Георгій Агафонов», який РФ продала Україна. Нині він має назву «Казань-60». Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту мирних досліджень, пише Українська правда.

Нині колишній «Георгій Агафонов» перебуває у складі Військово-морського флоту Росії. Він був збудований у 1987-88 роках в Австрії за радянським проектом і був головним з десяти таких суден. Після розпаду СРСР всі десять кораблів залишилися у складі Українського дунайського пароплавства і експлуатувалися під українським прапором до останнього часу.

Згідно з документом, корабель був проданий через монгольську фірму-«прокладку».

«Влітку 2015 року теплохід «Георгій Агафонов» був викуплений у УДП і переведений новим власником під прапор Монголії. Немає сумнівів, що перехід під монгольський прапор з самого початку був пов’язаний з використанням якоїсь напівфіктивної компанії-«прокладки» для придбання судна в інтересах ВМФ Росії для застосування на «сирійської лінії». 18 жовтня 2015 року судно вже як «Казань-60» з’явилося в Новоросійську, а через тиждень – у Севастополі вже під прапором допоміжних суден ВМФ Росії», –повідомляв російський Центр аналізу стратегій та технологій ще у 2015 році.

Також організація припустила, що «Георгій Агафонов» був не єдиним судном, купленим Росією в України. Імовірно, корабель того ж типу «Кизил-60», який з 10 листопада перебуває у Новоросійську, також був придбаний в Українського дунайського пароплавства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ