Путін
Путін не визнає цивільних жертв у Сирії та погрожує бомбардувати ще й Ірак

Президент Росії Владімір Путін назвав інформацію про жертви серед мирного населення в результаті ударів російської авіації по об’єктах в Сирії «інформаційною атакою» і заявив, що Росія готова до цього і в майбутньому.

Як повідомляє BBC, Путін заявив, що інформація про можливі жертви серед цивільного населення в Сирії з’явилася ще до того, як російські літаки піднялися в небо. «Інші країни вже більше року завдають ударів по сирійській території, більше року. Без резолюції Ради безпеки ООН і без відповідного запиту сирійської офіційної влади. У нас такий запит є, і ми маємо намір боротися саме з терористичними організаціями», – запевнив господар Кремля.

У свою чергу, активісти сирійської опозиції з організації «Місцеві координаційні комітети» (МКК) заявили, що в середу, 30 жовтня, в результаті авіаударів російських військових у п’яти містах на північ від Хомса загинули десятки мирних жителів, зокрема, й діти. Вони також вказують, що жоден з районів, куди наносилися удари, не контролюється «Ісламською державою».

Американський сенатор Джон Маккейн заявив, що російська авіація наносить авіаудари по групах, які підтримують США. За його словами, це може призвести до погіршення відносин між Москвою і Вашинґтоном. «Їхні перші авіаудари були спрямовані проти людей і груп, які фінансувалися і пройшли підготовку нашого ЦРУ», – заявив Маккейн.

Тим часом, прем’єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді заявив в четвер, 1 жовтня, що влада країни підтримує ідею авіаударів російської авіації по об’єктах «Ісламської держави» в Іраку. Він також сказав, що Баґдаді отримують інформацію про діяльність ІД від влади Сирії та Росії. Однак він зазначив, що ще не обговорював це питання з російською стороною. Тим часом, директор департаменту з питань нових викликів і загроз МЗС РФ Ілля Рогачов уже заявив, що Москва готова розглянути можливість нанесення ударів по території Іраку, якщо керівництво країни звернеться з проханням про проведення такої операції.

Читайте: Догралися: «Армія ісламу» оголосила війну Кремлю

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ