санкції
Конґрес може відповісти Путіну новими санкціями

«Від України до Сирії адміністрація Обами постійно хибно тлумачила мету російського президента Владіміра Путіна та можливі наслідки співпраці з ним. Це вже призвело до дорогих провалів, але адміністрація навряд чи змінить свій підхід. Конґресу також не варто сидіти склавши руки. Запровадивши нові санкції проти Росії, американські законодавці можуть надіслати однозначний сигнал Москві про те, що її агресія, яка досі триває проти України, і дедалі глибша залученість у війну в Сирії, що має своєю метою геноцид, дорого їй коштуватимуть», – пишуть колишня помічниця держсекретаря в адміністрації Джорджа Буша-мол. Пола Дж. Добрянськи та колишній співробітник міністерства юстиції за президентів Рейгана і Джорджа Буша-ст. Девід Б. Рівкін-мол. у The Wall Street Journal.

«Конгрес міг би на законодавчому рівні винести знаменне рішення, засноване на численних даних, про те, що російські військові скоювали військові злочини в Україні та потурають геноциду, який чинить режим Асада, а також діяльності Ірану з підтримки тероризму», – пишуть колишні чиновники адміністрації США, додаючи, що Конгрес здатний вжити і більш практичних заходів.

Конгрес може схвалити нові санкції проти Росії, які матимуть безпосередній та глибокий вплив, насамперед, на російську нафтопереробну промисловість – найбільш вразливу ланку, на думку авторів.

«Тоді як Росія є одним з провідних світових виробників енергії, її потужності з переробки нафти застаріли, їхня продукція – низької якості, вони не мають резервних виробничих можливостей, а інфраструктура терміново потребує значних інвестицій», – йдеться в статті.

«Більшість із півсотні великих російських нафтопереробних заводів – ще з радянського періоду. Згідно зі звітом 2014 року, підготовленим для російського парламенту, для переробки нафти їм необхідні постійні постачання західного, а надто американського, обладнання. Поточні санкції США стосуються тільки нових російських проектів з видобутку нафти й газу. Однак ембарґо – нехай навіть одностороннє американське – на експорт насосів для нафтоперегінних установок, компресорів, контрольного обладнання і каталізаторів призведе до повсюдних перебоїв з продуктами нафтопереробки, зробивши величезний тиск на російську цивільну економіку і здатність Москви здійснювати військові операції. Путінський режим зазнає суттєвої політичної втрати», – вважають Добрянськи та Рівкін.

Президент Обама може накласти вето на такий законопроект через його потенційно різку дію, але, оскільки поведінка Росії стає дедалі обурливішою, йдеться в статті, «Конґрес правильно вчинить, якщо зробить політику США стосовно Росії предметом серйозної дискусії в рік виборів і нагадає Путіну про те, що дні адміністрації Обами полічені і значна зміна курсу в зовнішній політиці США, можливо, не за горами».

Читайте: Путін готовий поховати 150 тисяч російських солдатів у Сирії заради нафти й газу, – британські ЗМІ

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ