salvini_russia
Лідер італійської партії «Ліга Півночі» Матео Сальвіні любить позувати в футболках з портретом Путіна

«Російський прапор набуває все більшої популярності у праворадикалів з Європи», – пише оглядач німецького журналу Der Spiegel Беньямін Біддер. За його словами, на демонстраціях він майорить над головами прихильників італійської «Ліги Півночі», німецької Pegida і – в дещо зміненому вигляді – саксонських неонацистів.

Річ у тім, що «Росія сплела тісні зв’язки з правими європейськими рухами». Приміром, на партійному з’їзді французького «Національного фронту» Марін Ле Пен почесним гостем був посланник Москви, провідний депутат «Єдиної Росії» і віце-спікер російської Держдуми Андрєй Ісаєв. На з’їзді він в досить різкій формі заявляв про нібито американську окупацію Європи. У свою чергу, лідер партії «Ліга Півночі» Матео Сальвіні любить позувати в футболках з портретом Путіна.

Список правих друзів Росії, продовжує Біддер, досить довгий. Як йдеться в свіжій доповіді чеської спецслужби BIS, «нині Росія створює структуру, схожу з концепцією Комуністичного Інтернаціоналу». Тільки тоді Москва для здійснення впливу на Захід і вербування нових агентів для спецслужб через Інтернаціонал підтримувала контакти з закордонними комуністами, а «новий фронт Москви не лівий, а прямолінійно правий».

Російські блогери вже охрестили нову мережу «Чорним Інтернаціоналом». В ідеологічному плані, як ідеться в доповіді, «ця структура базується на експансіоністському неоєвразійстві Алєксандра Дугіна». Останній мріє про всесвітню «консервативну революцію», а його книги про геополітику є обов’язковими для прочитання офіцерами російського Генштабу.

Крім Дугіна, оповідає Біддер, в Москві є ще одна ключова фігура – архіконсервативний олігарх Константін Малофєєв. 39-річний російський олігарх очолює московський інвестиційний фонд Marshall-Capital і вважає себе православним монархістом. У різних інтерв’ю він, наприклад, пропонує, щоби Росія оголосила себе спадкоємицею Російської імперії і повернулася до самодержавства.

Також олігарх відіграв вирішальну роль в анексії Криму: за кілька тижнів до операції Малофєєв літав до Севастополя. За його словами, саме він передав пропозицію «прем’єра» Криму Сєргія Аксьонова в Кремль. Тим часом його піар-радник був головою «уряду» в Донецьку (мається на увазі Алєксандр Бородай, – ред.). Крім цього, в 2015 році Малофєєв заснував новий правий телевізійний канал «Царгород ТБ».

Малофєєв, як додає автор, не приховує своїх цілей щодо ЄС. За його словами, «місія Москви полягає в звільненні Європи від тоталітаризму, від так званого лібералізму, толерантності та свободи».

До ділових партнерів росіян належить бельгійський інвестор П’єр Лурв’є, шанувальник ватажка російських іррегулярних сил Стрєльцова (російського бойовика Ігоря Гіркіна, – ред.). Під спільним фото «на пам’ять» з Гіркіним Лурв’є описав того як «героя нашого часу».

В Австрії Малофєєв добре вкорінився. У липні 2014 року його та ідеолога Дугіна однодумці запросили в благородний палац Ліхтенштейну. Спеціальним гостем вечора була людина, яку вважають «великою надією» європейських правих популістів поряд з Ле Пен – Гайнц-Крістіан Штрахе.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ