РФ призупиняє угоду з США про утилізацію плутонію
РФ призупиняє угоду з США про утилізацію плутонію

Росія призупинила дію угоди з США про утилізацію плутонію. Текст указу Президента РФ Владіміра Путіна розміщено на офіційному порталі правової інформації РФ, передає Интерфакс.

Пізніше в понеділок Путін вніс до Держдуми законопроект про призупинення дії угоди з США про утилізацію плутонію, в якому обумовлюються умови відновлення домовленостей.

У документі йдеться, що таке рішення ухвалено «у зв’язку з докорінною зміною обставин, виникненням загрози стратегічної стабільності внаслідок недружніх дій Сполучених Штатів Америки щодо Російської Федерації та нездатності США забезпечити виконання прийнятих зобов’язань щодо утилізації надлишкового збройового плутонію відповідно до міжнародних договорів, а також виходячи з необхідності вжиття невідкладних заходів щодо захисту безпеки Російської Федерації».

Рішення про поновлення угоди і протоколів до нього ухвалює президент РФ, вони можуть бути відновлені за низки дій з боку США. Зокрема, Москва може повернутися до виконання угоди за умови скасування Вашингтоном «закону Магнітського», в разі скасування всіх антиросійських санкцій та забезпечення компенсації за них.

Також дія угоди буде поновлена в разі «скорочення військової інфраструктури і чисельності контингенту військ США, розміщених на територіях країн-членів НАТО, що вступили в НАТО після 1 вересня 2000 року, до рівня, на якому вони перебували на день набрання чинності Угодою і протоколів до Угоди».

Закон набуває сили з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, угода між РФ і США була підписана 29 серпня 2000 року. Домовленість передбачала утилізацію надлишків збройового плутонію в Росії та США, зокрема, за допомогою виробництва з нього змішаного оксидного палива, використання в енергетичних ядерних реакторах, переведення в форми, непридатні для створення озброєнь, а також поховання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ