російські військові, Сирія
Росія не йде з Сирії, кажуть експерти

Попри заявлене президентом РФ Владіміром Путіним масштабне виведення російського збройного контингенту з території Сирії, супутникові знімки продовжують свідчити, що основна частина сил не готова до відправки та, найімовірніше, залишиться в країні. Про це йдеться у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

«У той час як заявлений 14 березня вивід російських військ з території Сирії триває, факти будівельних робіт на головній російській авіабазі в цій країні свідчать про намір Москви зберегти там свою військову присутність», – зазначає організація.

Stratfor визнає, що певна кількість озброєння з авіабази Бассель аль-Асад в провінції Латакія та військово-морської бази в Тартусі була виведена, що підтверджують супутникові знімки від 17 березня.

«Знімки показують, що станом на 12-ту дня за місцевим часом 17 березня понад чверть російської авіагрупи на авіабазі Бассель аль-Асад залишила Сирію. Три бойових літаки Су-34 і транспортний літак Ту-154 були першими, які вилетіли з авіабази 15 березня. Через день відлетіли ще 12 штурмовиків Су-25 та певна кількість транспортних літаків Іл-76».

Тим не менш, «знімки показують, що росіяни досі розширюють інфраструктуру та об’єкти на авіабазі, але крім того впродовж останніх кількох днів вони розгорнули там додаткові ресурси». Це включає бойові гелікоптери Мі-28 і Ка-52, «які можуть виконувати багатоцільові завдання: крім захисту об’єктів вони здатні вести бойові пошуково-рятувальні операції та здійснювати безпосередню авіаційну підтримку сухопутних військ».

Що стосується військово-морської бази в Тартусі, «наразі там немає будь-яких істотних завантажувальних робіт». Військові транспортні засоби дійсно зосереджені там і, здавалося б, готові до відправки. Втім, важка артилерія та бойові броньовані машини, які росіяни розгорнули в Сирії, відсутні в цьому районі.

«Це свідчить про можливість того, що Росія має намір зберегти свою активну наземну підтримку сирійських урядових сил, які продовжують проводити операції проти повстанців, а також проти «ІД». Існує також можливість, що росіяни передадуть частину цього обладнання силам режиму, як це було з танками і артилерією впродовж останніх місяців», – зазначили в Stratfor.

При цьому в організації підкреслили, що, за даними недавніх бойових втрат, російські сили спеціальних операцій також продовжують свою активну підтримку операцій режиму.

Читайте: Сирійська авантюра коштувала Путіну 33 мільярди рублів

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент Росії Путін наказав з 15 березня почати виведення основних сил РФ із Сирії.

Як відомо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня 2015 року. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському Міністерстві оборони звітували про бойові вильоти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ