борг
Путін доручив подати до суду на Україну у зв’язку з невиплатою «боргу Януковича»

Москва судитиметься з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Президент РФ Владімір Путін доручив міністру фінансів Антону Силуанову подати до суду на Україну, передає Інтерфакс-Україна.

«Ну, гаразд, добре, подавайте до суду», – сказав він 9 грудня після того, як вислухав звіт голови Мінфіну РФ про ситуацію з виплатою українського боргу. У відповідь на слова Силуанова про відмову США дати гарантії на майбутні виплати суверенного боргу України Путін сказав: «Дивно. Якщо вони так впевнені в платоспроможності країни на наступний рік, то у чотирьох роках якось можна було б взяти участь, щоб розділити ці ризики».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше у середу Прем’єр-міністр РФ Дмітрій Медведєв висловив думку, що Україна не поверне надані їй за часів президентства Віктора Януковича 3 млрд. доларів.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ