Росія, Швеція
РФ погрожує військовими заходами у відповідь на вступ Швеції до НАТО

Росія вживатиме військові «контрзаходи» у разі, якщо Швеція вступить до НАТО. Про це заявив посол Росії в Швеції Віктор Татарінцев в інтерв’ю місцевим ЗМІ, передає The Independent.

Засудивши те, що, за його словами є «агресивною пропагандистською кампанією в ЗМІ» (проти РФ, – ред.), посол підкреслив, що «Швеція не є ціллю для збройних сил Росії». Водночас, відповідаючи на запитання щодо зростання підтримки шведами вступу країни до НАТО, Татарінцев попередив про заходи у відповідь з російської сторони.

«Путін відзначав, що будуть наслідки, що Росії доведеться вдатися до реакції військового характеру і переорієнтувати свої війська та ракети»,  – наголосив російський посол. – Країна, яка вступає в НАТО, повинна усвідомлювати ризики, яким вона піддає себе». Водночас, він висловив сумнів щодо можливого швидкого вступу Швеції до Альянсу: «Я не думаю, що це буде актуальним в найближчому майбутньому».

До слова, Швеція планує змінити законодавство для зближення з НАТО. Про це заявив міністр оборони країни Петер Ґултквіст: «Коли виникає ситуація зі зростанням кількості російських навчань поблизу наших кордонів, які частково носять провокаційний характер, то, звичайно, ми повинні подумати, як нам діяти». Зокрема, з 1 липня 2016 року уряд хоче, щоби НАТО стало легше використати шведську територію завдяки спеціальному договору.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ