Столтенберґ звинуватив Росію у моделюванні ядерного удару по Швеції
Генсек НАТО Йенс Столтенберґ звинуватив Росію у моделюванні ядерного удару по Швеції

Протягом останніх трьох років Росія здійснила не менше 18 великомасштабних навчань, в деяких було задіяно понад 100 тис. військовослужбовців. Серед іншого відпрацьовувалось і завдання ядерного удару по Швеції. Про це йдеться у щорічній доповіді Генсека НАТО Йенса Столтенберґа, передає Європейська правда.

За його словами, у березні 2013 року Кремль імітував ядерні удари по Швеції та Японії. Ці навчання були використані для того, щоби замаскувати масивний рух збройних сил до лютого 2014 року для незаконної анексії Криму.

«Ці заходи, серед іншого, сприяли дестабілізації ситуації в сфері безпеки у євроатлантичному регіоні. У відповідь НАТО розробив оборонні заходи, щоби захистити і запевнити у безпеці союзників», – йдеться у доповіді Генсека.

Зокрема, восени 2015 року Альянс провів найбільші за десятиліття навчання «Тризуб», в яких взяли участь приблизно 36 тисяч солдатів в Італії, Португалії та Іспанії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у вересні 2015 року Йенс Столтенберґ заявив, що у разі агресії з боку Кремля, сили НАТО «готові до застосування», а дії альянсу «пропорційні, прозорі, передбачувані». Водночас, на його думку, все більша напруженість – це додатковий резон для переговорів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ