Владімір Путін
Кремль розміщує в Сирії і Україні військових та зброю через втрату свого впливу в цих країнах, вважають у Білому домі

Росія розміщує в Сирії своїх військових і зброю внаслідок втрати свого впливу на цю країну, як це було у випадку з Україною із втратою впливу на неї після втечі колишнього президента Віктора Януковича. Про це речник Білого дому Джош Ернест сказав на брифінгу у Вашингтоні, передає УНІАН.

Речник Білого Дому заявив, що Україна та Сирія мають одну спільну рису у розвитку відносин із Російською Федерацією. «Однією з підстав того, що Росія втрутилися так прямо у внутрішні справи України, було усвідомлення нею, що Україна певним чином розпочала виходити зі сфери її політичного впливу, і, безумовно, через зміну керівництва у цій країні», – заявив речник Білого Дому. У зв`язку з цим, як зазначив Ернест, Росія, скориставшись позицією слабкості України, спробувала зберегти свій влив на неї. Подібна ж ситуація зараз відбувається щодо Сирії за допомогою розміщення російських військ та техніки на території цієї країни.

«Сирія впродовж чотирьох років була державою-клієнтом Росії на Близькому Сході. Саме тому Росія вже має значну військову присутність, і це пояснює, які відносини вона мала з президентом Асадом. Але зрозумілим є те, що за останні декілька років Асад втратив значно легітимність керувати країною, і, як ми побачили, це стало зрозумілим і міжнародній спільноті, що він не контролює значні частини країни», – сказав Ернест.

На його переконання, втрата Асадом контролю над країною викликала у Росії занепокоєння, що вона починає втрачати свій вплив над Сирією, що призвело до спроби Росії зберегти цей вплив. «Ми побачили, що росіяни розміщують більше військової техніки в Сирії», – додав речник.

Зазначимо, Москва вже направила до Сирії 200 морських піхотинців та інших військових, а також військових радників, танки, вертольоти та іншу техніку. Кремль також відправив до Сирії модульні будинки, в яких можуть розміститися до 2 тисяч солдатів.

Раніше прес-секретар Державного департаменту США Джон Кірбі, пояснив, що військова активність Росії в Сирії, спрямована на підтримку режиму Башара Асада, може призвести до поглиблення міжнародної ізоляції РФ, яку вона вже має через свою агресію в Україні. Водночас Росія надсилає сигнали США та Саудівській Аравії про те, що може дозволити послабити владу президента Сирії Башара Асада, оскільки прагне створити єдиний фронт проти «Ісламської держави» та зберегти вплив у регіоні.

У свою чергу, повстанці, як повідомляв Інформаційний Акцент, попереджають, що втручання в конфлікт Російської Федерації призведе лише до ескалації війни та може сприяти наданню союзниками повстанців Перської затоки більше військової допомоги.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ