Путін
Corriere della Sera: російські військові в Україні були чотири рази

Підрозділи спецназу заходять на територію України, «коли це необхідно». Про це пише Паоло Валентіно в газеті Corriere della Sera.

Нині на Донбасі перебувають від 8 до 9 тисяч російських добровольців. Але на даному етапі там немає регулярних військ РФ. Разом з тим, за минулий рік російські сили неодноразово заходили на територію сусідньої країни, щоби «підтримати прихильників незалежності». Про це Corriere повідомило російське парламентське джерело, яке близьке до партії президента «Єдіная Россія» і підтримує тісні контакти з військовим істеблішментом.

«За минулі 12 місяців спецпідрозділи російської армії чотири рази заходили на територію України на дуже короткий час. Щоразу йшлося про цільові акції із залученням не більш ніж 3 тисяч спецназівців», – стверджує джерело. Вперше, пояснює воно, це сталося в серпні 2014 року, коли йшлося про «звільнення міста Іловайська» в «ДНР», яке «було захоплено українськими військами у взаємодії з напіввійськовими угрупованнями».

Другий захід був здійснений у жовтні 2014-го, але цього разу без участі в бойових діях: «Це була превентивна присутність, щоби запобігти дії військ Києва, який хотів перешкодити проведенню місцевих виборів». У 2015 році зелений сигнал російським військам було дано в січні, коли в Мінську проходили мирні переговори: «Ми хотіли врятувати Дебальцеве, і нам це вдалося, українські війська були змушені відступити».

Востаннє спецпідрозділи Москви з’явилися в Україні місяць тому, але й цього разу не для участі у бойових діях. «У серпні Київ зосередив 90 тисяч осіб і був готовий атакувати. У нас не було вибору. Однак наша присутність відіграла роль фактора стримування. Німецька канцлер також чинила тиск на Порошенка, переконавши його, що могло статися масове вбивство», – повідомляє джерело. І запевняє, що нині на Донбасі на боці «ДНР» і «ЛНР» перебувають до 60 тисяч добровольців, з них дві третини – «місцеві жителі», 10 тисяч – «українці з інших областей», до тисячі бійців з інших країн, і, нарешті, 8 або 9 тисяч російських «добровольців», пише кореспондент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними РНБОУ, Росія продовжує концентрувати вздовж кордону з Україною велику кількість військовослужбовців, загроза наступу російських військ на сьогодні зберігається. Зокрема, за словами Турчинова, 53 тисячі російських військових готові до наступу будь-якої хвилини.

Читайте: Forbes: дані про російські втрати в Україні помилково виклали в Мережу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ