Медведєв
Медведєв каже, що Туреччина дала підстави для початку війни

Анкара, збивши російський СУ-24, дала підстави для початку військових дій проти Туреччини. Таку думку висловив Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв в інтерв’ю російським телеканалам, передає Українська правда.

«Після того, як був знищений наш літак, як в 20-му столітті зазвичай поводились держави? Починалася війна. Тому що це прямий напад на іноземну державу», – сказав він. «Вони зробили по суті акт агресії стосовно нашої країни. Дали, як прийнято говорити міжнародною мовою, так званий казус Беллі – це підстави для початку військових дій», – сказав Медведєв.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Росії Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, заявив, що Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити.

28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Читайте: Москва провокує Анкару закрити Босфор: російський моряк направив ПЗРК у бік Стамбула

БЕЗ КОМЕНТАРІВ