РФ з 22 березня почне застосовувати силу проти порушників перемир'я у Сирії
РФ з 22 березня почне застосовувати силу проти порушників перемир’я у Сирії

Кремль в односторонньому порядку впроваджує незатверджений Вашингтоном попередній варіант «російсько-американської угоди щодо контролю за режимом припинення вогню в Сирії». Про це заявив начальник Головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ Сергій Рудськой, повідомляє офіційний сайт Міноборони РФ.

За його словами, РФ з 22 березня почне застосовувати силу проти «порушників перемир’я у Сирії» згідно з проектом спільної (зі США) угоди про припинення вогню, якщо до того моменту Вашингтон не відреагує на пропозиції Москви.

Він зауважив, що 5 березня Москва надіслала американській стороні «компромісний варіант угоди», однак «російсько-американські консультації, які відбулися 18 березня в Аммані, виявили неготовність американської сторони до предметного обговорення та узгодження тексту».

«Сирійський ультиматум» Рудський аргументував тим, що «внаслідок провокаційних дій і обстрілів там щодня гинуть мирні мешканці», водночас нічого не згадавши про безпосередню причетність російських військових до загибелі сирійського цивільного населення. Так само як і про те, що війська РФ насамперед провадять цілеспрямовану боротьбу з поміркованою сирійською опозицією, а вже потім з ісламістами з «ІД».

Він також пообіцяв, що «військова сила застосовуватиметься лише після отримання достовірних доказів систематичного порушення збройними формуваннями зобов’язань, узятих в рамках реалізації Спільної російсько-американського заяви про припинення бойових дій в Сирії від 22 лютого 2016 року».

За його словами, «стосовно формувань, котрі дотримуються режиму перемир’я, а також мирного населення і цивільних об’єктів військова сила застосовуватися не буде».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, попри заявлене президентом РФ Владіміром Путіним масштабне виведення російського збройного контингенту з території Сирії, супутникові знімки продовжують свідчити, що основна частина сил не готова до відправки та, найімовірніше, залишиться в країні. Про це йдеться у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін наказав з 15 березня почати виведення основних сил РФ із Сирії.

Як відомо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня 2015 року. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському Міністерстві оборони звітували про бойові вильоти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ