Американський літак-розвідник RC-135
Американський літак-розвідник RC-135

Росія викликає військового аташе США. Причиною став той факт, що американський військовий літак під час розвідувального польоту вздовж східних російських кордонів нібито увійшов у повітряний простір, що використовується цивільною авіацією. Про це повідомляє повідомляє Радіо Свобода.

Міністерство оборони Росії заявило, що літак RC-135 ризикував зіткнутися з пасажирськими літаками, коли пролітав над Японським морем 22 травня. За даними російських військових, транспондери літака були вимкнуті, тому цивільні радари не могли його виявити.

В оборонному відомстві Росії назвали дії екіпажу американського літака «непрофесійними» й такими, що «створили небезпеку зіткнення з літаками цивільних авіакомпаній».

Москва наполягає, що військові США не мають жодної необхідності в занадто близьких до кордонів Росії польотах.

США, у свою чергу, прокоментували звинувачення Москви в «небезпечному» прольоті американського літака поблизу кордонів Росії. Зокрема, представник Тихоокеанського командування США Дейв Бенхам повідомив, що 22 травня 2016 року літак-розвідник RC-135 виконував свою місію над Японським морем безпечно і професійно, дотримуючись норм міжнародного права і жодних інцидентів тоді не відбулося.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ