derzhduma
Депутати Держдуми вважають ухвалену Україною та Польщею Декларацію пам’яті та солідарності незаконною

Росія побачила ознаки русофобії в спільній Декларації пам’яті та солідарності, яку 20 жовтня ухвалили парламенти України та Польщі. Про це йдеться у постанові, ухваленій депутатами Держдуми.

«Політики обох країн намагаються затушувати проблеми власних взаємин, демонструючи бажання «дружити проти спільного ворога». Цією провокацією вони не тільки завдають непоправної шкоди відносинам з Росією, але й підривають непорушність власних кордонів», – заявили в Думі.

Там вважають, що Україна і Польща хочуть «заднім числом переписати історію та провести ревізію початку та підсумків Другої світової війни».

«Державна Дума заявляє, що Росія, як продовжувач СРСР, держави-переможця у Другій світовій війні, не допустить перегляду її історії та вироку Нюрнберзького трибуналу, що розставив всі крапки над «і» у питанні про винуватців розв’язування найкровопролитнішої війни в історії людства», – йдеться в заяві.

Держдума РФ закликала парламенти США та Великої Британії як союзників у Другій світовій війні приєднатися до цієї заяви.

Також там заявили, що вважають ухвалену Україною та Польщею Декларацію незаконною і додали, що «ставитимуться до будь-яких спроб спиратися на факт її ухвалення з боку третіх країн і міжнародних організацій як до ворожих дій» щодо Росії.

Як відомо, парламенти України та Польщі ухвалили спільну Декларацію пам’яті та солідарності 20 жовтня. Очікується, що новий парламент Литви приєднається до неї пізніше.

У декларації підкреслюється, що обидві країни пережили трагедію через імперську політику Росії, зокрема, через пакт Молотова-Рібентропа, який призвів до початку Другої світової війни та окупації Польщі нацистською Німеччиною та Радянським Союзом у вересні 1939 року.

Також документ засуджує нинішню окупацію Росією територій України та підкреслює необхідність боротьби за їхнє звільнення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ