санкційні товари
В РФ знищуватимуть санкційні продукти по всій країні

Шукати й знищувати заборонені до ввезення в рамках продуктового ембарґо товари будуть не лише на кордоні, але й по всій території Росії. Про це пише російська газета КоммерсантЪ.

Зокрема, шукатимуть заборонені продукти з ЄС в магазинах і на складах продуктових мереж. Згідно з правилами, встановленими російським урядом, знищення виявлених товарів має проводитися одразу після вилучення. Сам процес необхідно зафіксувати на фото та відео, він має відбуватися в присутності не менш як двох незацікавлених осіб. Рішення про вилучення та ліквідацію ухвалюватимуть уповноважені представники Федеральної митної служби, Росспоживнагляду та Россільгоспнагляду.

Як зазначає видання з посиланням на джерело в Мінсільгоспі, перевірятимуть склади усіх ритейлерів. Водночас, самі продавці стверджують, що санкційних продуктів уже немає ані на полицях, ані на складах. Представник ТОВ Metro Cash&Carry Оксана Токарєва пояснює, що продажі заборонених європейських і американських продуктів якийсь час тривали після введення ембарго, коли в обігу перебували ввезені до оголошення санкцій товари. «Зараз їх не залишилося», – запевняє вона.

25 червня 2015 року уряд Дмітрія Мєдвєдєва продовжив ембарґо до 5 серпня 2016 року, виключивши зі списку устриці та мідії, але при цьому заборонивши ввезення будь-яких сирів та посиливши правила ввезення безлактозних молочних продуктів.

Указ про знищення продуктів, що потрапили під російське ембарго, президент РФ Владімір Путін підписав 29 липня. Заходи почнуть діяти з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку люди ввозять для особистого користування.

Читайте: Росія вирішила бути «взаємною» і готує санкції проти ЄС

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ