КМ-8 «Грань»
КМ-8 «Грань»

Російський Генштаб продовжує використовувати окуповану територію Донбасу для випробування нової зброї під час кривавих провокацій. Про це заявив секретар РНБОУ Олександр Турчинов. Про це повідомляє його прес-служба.

«Так, у липні зафіксовано застосування проти наших військових нових російських мінометних комплексів КМ-8 «Грань» з керованими 120-мм мінами та переносними засобами автоматизованого управління вогнем «Малахіт», – сказав він, додавши, що комплексами керують виключно кадрові військові Збройних сил РФ.

За його словами, мінометний комплекс КМ-8 «Грань» призначено для знищення та ураження одиночних та групових цілей, броньованих об’єктів та фортифікаційних споруд з перших пострілів без додаткової пристрілки.

«Комплекс використовує 120-мм керовану міну (довжина 1200 мм, вага – 27 кг), яка обладнана лазерною головкою самонаведення», – зазначив Турчинов, пояснивши, що комплекс засобів автоматизованого управління вогнем «Малахіт» (обладнано лазерним далекоміром-цільовказником та прицілом тепловізійного типу), «дозволяє вести точний вогонь у складних умовах пересічної місцевості».

РЕБ «Ртуть-БМ»
РЕБ «Ртуть-БМ»

Окрім того, за його словами, відбувається бойове застосування нового БПЛА «Инспектор–601», (призначеного для виконання ударних, розвідувальних та спеціальних завдань), комплексу РЕБ «Шиповник-Аэро» та багатофункціонального комплексу РЕБ «Ртуть-БМ», а також приладів лазерної локації та лазерних приладів оптико-електронної протидії останнього покоління.

«Також було встановлено використання російськими окупаційними військами боєприпасів із посиленими бойовими характеристиками, заборонених міжнародними конвенціями», – сказав він, додавши, що йдеться про гаубичні снаряди 122 мм ЗШ2 «Лепесток-2» зі стрілоподібними елементами ураження (зона ураження живої сили – 500 метрів) тощо.

«Все це відбувається в умовах значного збільшення інтенсивності обстрілів на тлі демонстративного порушення Мінських угод з боку російських військових», – зазначив секретар РНБО.

Він додав, що для адекватної відповіді «ми повинні забезпечити наші збройні сили не менш ефективною і сучасною зброєю та технікою».

«Водночас фінансування Державного оборонного замовлення продовжує залишатись заблокованим у зв’язку з тим, що ВРУ так і не ухвалила рішення щодо наповнення спецфонду, з якого фінансується ДОЗ, та пішла на канікули, залишивши заарештовані в українських банках мільярди оточення Януковича поза бюджетом», – зазначив Турчинов.

Раніше в Держприкордонслужбі України заявили, що у районі проведення АТО російсько-терористичні війська, ймовірно, використовують лазерну зброю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ