putin
Путін спробує підірвати довіру до американської системи голосування, вважає автор статті

США розслідують можливий таємний план Росії зірвати президентські вибори в листопаді. Для американців ця фраза звучить як назва трилера або фільму з Гаррісоном Фордом у головній ролі, пишеThe Washington Post.

«Насправді сценарій, за яким ведеться розслідування, вже реалізовувався в інших країнах», – зазначає автор статті та робить припущення, що може статися в найближчі два місяці.

  1. Трамп, якого консультують люди зі зв’язками в Росії, щосили повторюватиме свої заяви про те, що «вибори підтасовані».
  2. Росія продовжить поширювати і публікувати матеріали, вже отримані хакерами під час атак на Національний комітет Демократичної партії, фонд «Відкрите суспільство» Джорджа Сороса, колишнього головнокомандувача НАТО генерала Філіпа Брідлава та, можливо, інших з метою дискредитувати не тільки Гілларі Клінтон, але й демократичний процес у США.
  3. У день виборів або напередодні російські хакери спробують зламати систему голосування в США. Автор посилається на імовірні випадки зламів комп’ютерних систем на виборчих дільницях в Іллінойсі та Аризоні.
  4. Росіяни спробують кинути вибори в хаос. Вони можуть спробувати сприяти обранню Трампа. Або – і це, звісно, буде ще більшою катастрофою – вони можуть спробувати підтасувати вибори від імені Клінтон.
  5. Щойно це викриють, почнеться істерія в ЗМІ, судові процеси, масові мітинги, конституційна криза, а згодом настане сум’яття, хаос і підрив авторитету президентської посади, йдеться в статті.
  6. Імовірно, систему голосування таки не зламуватимуть, продовжує журналіст. Але чутки про шахрайство на виборах можуть викликати таку саму істерію, як і справжні махінації.

«Хоч би що трапилося, політичний процес буде підірвано, довіра суспільства знизиться ще більше і привабливість американської демократії, як у країні, так і за її межами зменшиться. У цьому, певна річ, і весь сенс», – робить висновок автор статті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ