Фейковий документ, продемонстрований в ефірі телеканалу «Россія-1»
Фейковий документ, продемонстрований в ефірі телеканалу «Россія-1»

Пропагандистське російське телебачення викрили у черговій брехні. Одіозний російський телеведучий Дмітрій Кисельов продемонстрував фейкову посвідку нібито одного з українських добровольців, які воювали з радянськими військами на боці Третього Рейху, на ім’я «Роман Колій», передає ТСН.

Саме на основі «липового» посвідчення канал «Россія-1» створив 7-хвилинний сюжет про дивізію «Галичина». Фальшивий документ Кисельов назвав «справжньою історією (…), до якої можна доторкнутися».

У свою чергу, німецькі журналісти, а також фахівці з історії Другої світової війни та звичайні користувачі соцмереж викрили підробку. Тож, факт використання недостовірного «документа» був змушений визнати сам Кисельов.

Зокрема, німецьке видання Bild встановило, що під час виготовлення фальшивки використовувалася світлина із зображенням німецького ветерана Другої світової війни на ім’я Вальтер Шмідт із Бремена.

«При цьому російські пропагандисти не помітили, що в написі німецькою мовою були зроблені як граматичні, так і орфографічні помилки, – звертає увагу автор матеріалу Юліан Репке. – Ба більше, якщо вбити текст російською мовою в програму «Яндекс переклади», можна отримати результат, дуже схожий на текст у документі».

Окрім того, в «прсвідченні» використані шрифти, які ще не існували в 1940-х роках (наприклад, Times New Roman).

Зазначалося, що «раритет» обійшовся покупцям з Москви у 21 євро.

Під час наступного сюжету головний пропагандист РФ подякував «уважним глядачам» й заявив, що підроблений документ потрапив до рук журналістів з «європейських блошиних ринків», але зроблений був «місцевими майстрами жанру». Цікаво, що за фейк в ефірі Кисельов так і не вибачився.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ