«гуманітарна допомога»
Росія планує щотижня відправляти на Донбас «гумконвоі»

В МНС Росії заявили, що до кінця року планують щотижня надсилати на Донбас «гуманітарні конвої». Про це заявив глава МНС РФ Владімір Пучков, передає ТАСС.

«Ми спланували відправку гуманітарних конвоїв до кінця року, і плануємо їх відправляти щотижня», – сказав він.

Нагадаємо, 25 вересня окупанти не пустили в Донецьк гуманітарну допомогу Червоного Хреста. Раніше представники українських спецслужб зазначали, що під виглядом «гуманітарних конвоїв» військове командування РФ постачає російським солдатам та найманцям паливно-мастильні матеріали, нову техніку, а також озброєння й боєприпаси, а вже звідти вивозить тіла загиблих у бойових зіткненнях, унікальне виробниче обладнання із загарбаних районів.

ОБСЄ також не вважає ці автоколони «гуманітарними» й називає їх у своїх звітах «російським конвоєм» («russian convoy»), оскільки всередині, за даними організації, часто доправляються товари подвійного призначення – «матеріальні цінності, які можуть використовуватися як цивільними, так і військовими фахівцями». Приміром, 12 грудня 2014 року дев’ятий «гумконвой», згідно з даними ОБСЄ, доставив на Донбас з Росії справжній пересувний «командний пункт» («command and control vehicle»).

Щоразу російські «гуманітарні конвої» з’являються на окупованій території України без узгодження з офіційним Києвом, так само як і з міжнародним організаціями, насамперед, із Червоним Хрестом. Українські прикордонники та митники не беруть участі в огляді вантажів, а також не мають змоги їх оформити, оскільки російська «гуманітарка» перетинає державний російсько-український кордон через недіючі контрольно-пропускні пункти, інфраструктура яких знищена росіянами під час бойових дій.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ