безвізовий режим
З 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом

Росія, Європейський Союз та Україна не змогли дійти компромісу щодо Зони вільної торгівлі з ЄС. Кожна із сторін дотримувалася своєї позиції. Про це заявив глава Мінекономрозвитку РФ Алєксєй Улюкаєв, передає ТАСС.

«Сторони підтвердили свої позиції», – сказав він за підсумками переговорів. Водночас раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав переговори в Брюсселі «все більш сюрреалістичними». «Консультації з РФ стають все більш сюрреалістичними: указ, потім постанова уряду РФ. ЗВТ з ЄС працюватиме з 01.01 і ніхто цьому не завадить», – написав він на своїй  сторінці в Twitter.

Як відомо, 21 грудня Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв повідомив, що підписав постанову про введення санкцій проти України. У свою чергу, Президент РФ Владімір Путін раніше підписав указ про припинення Росією з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі щодо України.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв’язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відкладання й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ