Курортний сезон у Криму цього року вже видається ще більш провальним, аніж торік. Туристи не поспішають зайняти кращі місця біля моря, адже добиратися до заповітного берега надто складно, пишуть Подробности.

Сотні тисяч українців, які традиційно відпочивали в Криму, відмовляються від поїздки через анексію півострова. Росіянам же, які захопили «курортний рай», теж їхати не з руки: подолання кілометрової черги на Керченській протоці не варте морської засмаги і купання в солоній воді без особливого сервісу. Тим часом українські оператори вважають, що туристи, які раніше відпочивали в Криму, вирушать за межі країни, насамперед, у Болгарію і Туреччину.

У свою чергу, правозахисники не радять українським туристам їхати в окупований Крим. Зокрема, заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник не виключає того, що українські туристи, які мають популярні сторінки в соціальних мережах, можуть мати проблеми, якщо вирішать відпочити в окупованій АРК, пише Крим.Реаліі.

Правозахисники вважають, що під виглядом боротьби з «радикалами» російські силовики можуть вчинити протиправні дії відносно українців, які медійно або політично активні на материку. «Активні користувачі соціальних мереж становлять загрозу для кримської влади, тому що для них треба зберегти суспільну думку про те, що в Криму все стало чудово. Тому дійсно така людина може піддатися залякуванню, нападу, необґрунтованому затриманню», – сказала правозахисниця.

Скрипник вважає, що ризик для безпеки на півострові існує не тільки для політично активних українців, але й пересічних аполітичних громадян. На її думку, основну загрозу для туристів з материка може представляти «кримська самооборона», яка має статус народного ополчення. Скрипник стверджує, що представники цього формування почуваються безкарними і на півострові відсутні будь-які правові механізми, щоби на них вплинути.

При цьому, на її думку, потрапляння в Крим жителів материкової України є хоч і небезпечним, але корисним процесом з політичної точки зору. «Це можливість донесення інформації до кримчан, що тут немає «хунти» і тут абсолютно нормальна країна. Крім того, якщо люди як туристи туди слідують, це можливість дізнатися, які проблеми існують в Криму у людей», – зазначила правозахисниця.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ