F201403160619201
Путін приєднав окупований Крим до Південного федерального округу РФ

Президент Росії Владімір Путін включив так званий «Кримський федеральний округ» до складу Південного федерального округу. Про це повідомила прес-служба Кремля.

У документі наголошується, що це зроблено «з метою підвищення ефективності діяльності федеральних органів державної влади».

Згідно з указом, повноважним представником президента в ПФО призначений Владімір Устінов.

Тепер до складу Південного федерального округу входять: Республіка Адигея (Адигея), Республіка Калмикія, Республіка Крим, Краснодарський край, Астраханська область, Волгоградська область, Ростовська область, місто Севастополь. Центром федерального округу залишається Ростов-на-Дону.

Указ набирає чинності від дня його підписання.

На думку учасників «Кримської правозахисної групи» (КПГ), ліквідація «Кримського федерального округу» матиме негативні наслідки для кримчан і справи збереження зв’язків Криму з материковою Україною.

Як вважають експерти, це «ще більше посилить інтеграцію Криму в правову і адміністративну систему Росії та скасовує існуючий до цього хоч якийсь особливий статус Криму для російської влади».

В «Кримської правозахисній групі» наголошують, що так звана влада Криму виявиться ще більш обмеженою в ухваленні рішень.

Експерти вказують також на серйозні кадрові зміни, через які на півострові з’явиться ще більше управлінців з Росії.

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест Російській Федерації у зв’язку з приєднанням тимчасово окупованого Криму до Південного федерального округу Росії. Про це сказав заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

«МЗС висловлює рішучій протест Російській Федерації у зв’язку з ліквідацією так званого «Федерального округу Криму» і долучення його до Південного федерального округу», наголосив він.

При цьому Кислиця не виключив поширення на Південний федеральний округ РФ санкцій західних держав, запроваджених у зв’язку з анексією Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ