безвізовий режим
Мешканці Донбасу та Криму зможуть отримати біометричні паспорти, повідомив Порошенко

Кримці також зможуть користуватися безвізовим режимом з Євросоюзом. Утім лише після того, як півострів повернеться під юрисдикцію України. Як повідомив Президент Петро Порошенко, усі українські громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, зможуть отримати біометричні паспорти і право безвізового в’їзду до країн ЄС, передає Українська правда.

Глава держави додав, що це можливо «після повернення українського суверенітету, української влади, української державної міграційної служби, реєстрів, які дозволять гарантовано видати українським громадянам ці паспорти».  При цьому Порошенко назвав це «додатковим стимулом –  і для повернення української влади на Донбас, і одним з перших елементів стратегії повернення Криму».

«Це й створення мотивації для кримців – або ви маєте свободу пересування, демократичні правила життя всередині України, свободу інвестицій, і низку інших переваг – або ви сидите у окупованому Криму без права міжнародних подорожей, з обмеженими можливостями для роботи, інвестицій тощо», – заявив Президент.

Порошенко нагадав, що виїзд за кордон в режимі «безвізовий режим» можливий лише за біометричним паспортом.  «Я не виключаю, що дехто з мешканців Донбасу та Криму зможе отримати біометричні паспорти, але цей випадок буде розглядатися окремо», – зауважив Президент.

Читайте: Нардепу відмовили у візі в Британію через низьку зарплату

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Європейська комісія 18 грудня остаточно ухвалила шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. «Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені в чотирьох блоках другої фази ПДВЛ», – йдеться у висновках «безвізового звіту» ЄК. У документі також підкреслюється, що надання Україні безвізового режиму стало можливим через особливі політичні відносини Києва та Брюсселя.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ