1
Опора ЛЕП «Каховка-Титан» впала

Електроопора ЛЕП «Каховка-Титан», що подає електроенергію з материкової частини України в окупований Крим, упала. Про це повідомив начальник управління інформполітики «Укренерго» Зіновій Буцьо, передає 112 Україна.

«Під час обходу, близько опівночі, виявили опору, що впала. У темряві провести детальне обстеження не вдалося. Тому характер пошкодження буде встановлюватися, коли розвидниться. Подано заявку на ремонт. І залежно від цього вживатимуться заходи з усунення пошкодження – ремонт або заміна опори», – сказав Буцьо.

За його словами, перед цим ремонтна бригада здійснила огляд обладнання в Каховці, але пошкоджень підстанції виявлено не було. Водночас повторна спроба включити ЛЕП зазнала невдачі.

2
«Укренерго» ще не встановила причини і характер пошкоджень електроопори ЛЕП «Каховка-Титан»

На даний момент комісія ще не з’ясувала причини й характер пошкоджень електроопори ЛЕП «Каховка-Титан». Ремонт також не розпочався.

«Працює комісія, яка з’ясовує причини, характер пошкоджень. Поки що інформації від комісії немає, бригади, звичайно готуються, але перше – це буде ясність після інформації комісії, що вони виявили. Наші люди продовжують обхід від цієї впавшої опори в бік кримського перешийку для впевненості, що там все в порядку чи навпаки…», – сказав Буцьо.

На запитання, які причини того, що опора впала він зазначив: «Я версіями оперувати не можу. Тому що версії трактують, як позицію «Укренерго». Я – офіційна особа, і версії можу говорити тільки в приватному плані, як людина і громадянин. А як керівник інформаційної служби, я повинен говорити тільки те, що я твердо знаю. Я знаю, що не знаю, які причини і які навіть пошкодження. Ми тільки знаємо, що опора лежить, чи вона зруйнована, чи вона ціла впала – цього ми ще теж ще не знаємо».

Через дефіцит електроенергії мешканцям радять приготувати новорічні страви вдень і заздалегідь зарядити телефони, а новорічний вечір присвятити спілкуванню, бо очікуються віялові відключення. Про це сказала на засіданні штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в анексованому Росією Криму так звана міністр палива й енергетики Криму Світлана Бородуліна.

Нагадаємо, в окупованому Криму 29 грудня відновили віялові відключення електроенергії. На гарячій лінії Керченського РЕМ відповіли, що ліміт місту ніхто не змінював, а у зв’язку з холодами споживання збільшилося, тому доводиться відключати райони міста.

Читайте: Дохазяйнувалися: в Криму – нема електрики, дефіцит ліків, незібраний врожай

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 2 грудня господар Кремля приїхав до окупованого РФ Криму і брав участь у запуску першої черги «енергомоста» з Кубані на півострів. Втім, спроба провалилася. Як повідомило обізнане джерело, спроби запустити енергоміст робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами. До Керчі було запрошено журналістів російських федеральних ЗМІ, які мали висвітлити запуск першої черги, однак їх відправили знімати супутні об’єкти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ