Наприкінці вересня можна буде побачити затемнення «СуперМісяця», яке відбувається раз на 20 років
Наприкінці вересня можна буде побачити затемнення «СуперМісяця», яке відбувається раз на 20 років

Рідкісне астрономічне явище – повне затемнення «СуперМісяця» – зможуть спостерігати жителі більшості регіонів Землі в ніч з 27 на 28 вересня, повідомляє американське аерокосмічне агентство NASA. Місячне затемнення в момент, коли супутник Землі проходить найближчу по відношенню до нашої планети точку, відбувається в середньому раз на 18–20 років, передає NEWSru.com.

Місячне затемнення відбувається, коли супутник від сонячного світла затуляє тінь Землі. NASA нагадало, що астрономи неофіційно дають повному Місяцю характеристику «супер», коли він знаходиться в перигеї, тобто на найближчий відстані від Землі. У результаті певного розташування небесних тіл в Сонячній системі в нинішньому році цей момент збігається з повним місячним затемненням. Востаннє таке відбувалося в 1982 році, а наступного разу повториться лише 2033-го.

Побачити повне затемнення Місяця можна буде на всій території Північної та Південної Америки, в Європі, Африці, західній частині Азії та східній частині Тихоокеанського регіону. Тінь від Землі під час затемнення забарвлює супутник в червоні, «криваві» тони. Саме по собі місячне затемнення відбувається раз на 2,5 року, але наближення Місяця робить видовище набагато більш вражаючим: при проходженні найближчій до Землі точки супутник здається на 14% більшим і світить на 30% яскравіше, ніж зазвичай.

З початку минулого століття повні затемнення «СуперМісяця» відбувалися лише п’ять разів: у 1910, 1928, 1946, 1964 і 1982 роках.

Як повідомляв Інформаційний Акцент 29 серпня мешканці Землі вже спостерігали за так званим «СуперМісяцем».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ