Криза з біженцями в Німеччині набирає обертів. Баварія запросила підтримку федеральної поліції, повідомляє Welt.

Німеччина «досягла ліміту» з прийому біженців і необхідно відновити контроль на німецьких кордонах. Про це заявив міністр транспорту Німеччини Александр Добріндт. «Межі допустимого навантаження досягнуті. Цей сигнал повинен бути зрозумілим однозначно. Нам потрібен час, щоби впорядкувати складну ситуацію, що склалася», – сказав міністр.

Він підкреслив, що зараз важливо вжити заходів для зупинки потоку мігрантів на німецькому кордоні. При цьому міністр транспорту зазначив, що важливою є допомога тих безпечних країн, на територію яких люди, які втікали зі своєї батьківщини, потрапили раніше. Також необхідно відновити контроль на німецьких кордонах, пояснив міністр, наголосивши, що «через повну відмову ЄС захист зовнішніх кордонів ЄС більше не гарантовано».

У свою чергу, комісар ЄС з цифрової економіки та суспільства Ґюнтер Еттінґер закликав скоротити розміри соціальних виплат для біженців у Німеччині. Допомога, що надається цим людям, повинна бути певною мірою зрівняна з тією, що надається в інших країнах ЄС, сказав політик. Він також висловився за гнучкі квоти під час розподілу біженців. Еттінґер пояснив, що в першу чергу невеликим країнам, що мають мало досвіду з біженцями, потрібно надати досить часу, щоби дійсно виконати встановлені квоти. Крім того, єврокомісар закликав змінити Конституцію Німеччини так, щоб можна було прискорити процедури розгляду прохань біженців про надання їм політичного притулку в Німеччині, а також більш оперативно депортувати на батьківщину мігрантів з так званих «безпечних країн», яким німецька влада відмовила в наданні притулку.

У суботу, 12 вересня, на центральний вокзал Мюнхена прибуло близько 13 тисяч нових біженців. Протягом першої половини дня неділі, 13 вересня, у місто прибули ще близько 1400 біженців. Тим часом компанія німецької залізниці Deutsche Bahn виділила окремі поїзди, які доправлятимуть мігрантів з Мюнхена в інші німецькі міста.

Тим часом в Угорщині нелегальних мігрантів, які намагатимуться перетнути угорський кордон, затримуватимуть. Про це заявив прем’єр Угорщини Віктор Орбан. За його словами, нині ситуація така, що мігранти не підкоряються законам Угорщини, захоплюють залізничні станції та відмовляються реєструватися: «З огляду на це можна говорити про повстання мігрантів, поліція просто виконує свою роботу без застосування сили».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер має план з розміщення 160 тис. біженців у Європі. Зокрема, найбільше мігрантів – понад 34 тисячі – має прийняти Німеччина. Далі йде Франція з понад 26 тис. Польща повинна буде прийняти понад 10 тис. біженців. Найменшу кількість мігрантів розмістять на Кіпрі та Мальті. При цьому до списку країн, з яких мігрантів висилатимуть для перерозподілу між іншими членами ЄС, додали Угорщину (до Італії та Греції). Так, 54 тисячі мігрантів будуть вислані з Угорщини, понад 66 тисячі – з Греції, 40 тисяч – з Італії. Раніше прес-секретар уряду Угорщини Золтан Ковач розкритикував Німеччину й Австрію за те, що ті впускають велику кількість мігрантів без ідентифікації та визнання їх біженцями. Представник угорського кабміну поскаржився, що громадяни, які прибувають з Близького Сходу, відмовляються реєструватися і співпрацювати з угорською владою, оскільки Відень і Берлін створили враження, що раді всім біженцям.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ