КСУ
Закон про люстрацію можуть скасувати

Лукаш, Попов, Тігіпко та інші високопосадовці часів екс-президента Януковича можуть повернутися на свої посади, якщо Конституційний Суд скасує закон про очищення влади. Шанси цього дуже великі, пише перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець на своїй сторінці у Facebook.

22 березня Конституційний Суд розгляне закон про люстрацію. «І шанси на скасування як ніколи великі. Адже мій рідний комітет з питань правової політики та судочинства явно налаштований цьому сприяти», – написав він.

Ємець розповів, що під час його поїздки до планової сесії ПАРЄ, відбулося термінове засідання комітету. Він заявив про низку порушень під час засідання комітету та таємну змову з метою скасувати цей закон.

«Але цей «таємний» розгляд «без обговорення» натякає, що існує змова з метою скасування люстрації. Засідання КС буде показовим. Це я вже мовчу, що в Конституційному Суді досі працюють судді, які самі підпадають під люстрацію», – заявив Ємець.

Як відомо, у квітні 2015 року КСУ розпочав слухання справи про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади».

Сам закон набув чинності 16 жовтня 2014 року. Його положення застосовуються до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і до тих державних посадовців, які обіймали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ