bfe6caa90f31d889bd773c2eabe70679
Тягнибок: закон Ківалова-Колесніченка дає право нищити українську мову та русифікувати Україну

Засідання Конституційного Суду України щодо скасування так званого закону Колесніченка-Ківалова відкладено у зв’язку з необхідністю залучення до процесу спеціалістів-мовознавців та свідків з числа народних депутатів. Про дату та час наступного засідання повідомлять згодом, інформує прес-служба «Свободи».

Як відомо, 17 листопада КСУ почав розгляд справи за поданням 57-и народних депутатів України щодо визнання неконституційним Закону України «Про засади державної мовної політики».

Перед початком розгляду подання парламентарів керівник Юридичної служби ВО «Свобода» Олег Бондарчук заявив клопотання про залучення до процесу як спеціалістів відомих науковців у царині мовознавства Павла Гриценка й Тараса Марусика. Окрім того, адвокат попросив суд викликати на засідання свідків у цій справі – народних депутатів VI скликання, які можуть підтвердити порушення процедури під час ухвалення у Верховній Раді «мовного» закону.

«… суд задовольнив наше клопотання про залучення як свідків низки народних депутатів шостого скликання для підтвердження факту процедури голосування під час ухвалення закону: Андрія Парубія, Арсенія Яценюка, Юрія Кармазіна, Сергія Соболєва, Юрія Ключковського, Андрія Павловського, Івана Зайця, Ярослава Кендзьора, Миколу Томенка, Ігоря Гриніва та Володимира Яворівського. На момент голосування за цей закон у залі не було достатньо депутатів і було грубо порушено Регламент ВРУ, що також є підставою для визнання його неконституційним», – повідомив «свободівець».

Також колегія суддів КСУ задовольнила клопотання про залучення як доказів матеріалів, на яких зафіксовано процес ухвалення Закону України «Про засади державної мовної політики».

Крім того, як повідомляв Інформаційний Акцент, Конституційний Суд України в рамках розгляду мовного закону Ківалова-Колесніченка відмовився дати відвід суддям, які мають конфлікт інтересів через участь в узурпації влади екс-президентом Віктором Януковичем.

Тим часом лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що закон Ківалова-Колесніченка має бути скасовано, оскільки він дає право нищити українську мову та русифікувати Україну: «Якщо ми не доможемося ухвалення закону про захист саме української мови – ми не матимемо національної держави, яка зможе себе боронити. Коли Путін пішов війною на Україну, він висунув три ультиматуми: зупинити процес інтеграції України до Європи, перетворити Україну на федеративну республіку, запровадити російську мову як другу державну. Якщо Кремль ставить перед нами такі ультиматум – це означає, що маємо протистояти вимогам ворога».

Він нагадав, що після Майдану парламент скасував цей закон як антиконституційний. Однак тоді чинний голова парламенту не підписав цього рішення, так само, як і його наступники.

«У зв’язку з цим народні депутати України VII скликання від «Свободи» та деякі інші парламентарі звернулися з поданням до Конституційного Суду щодо визнання цього закону неконституційним. Та попри те, що суддя КС, якому було доручено провадження цієї справи, ще у вересні 2014 року підготував до розгляду цю справу, суд відмовлявся від розгляду (…) Ми два роки вимагали, щоби суд почав розгляд. І лише після того, як ми подали до суду вже на Конституційний Суд через порушення закону – було призначено старт процесу щодо неконституційності мовного закону Ківалова-Калесніченка», – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ