В Ашгабаті встановили вкриту золотом статую президента Туркменістану
В Ашгабаті встановили вкриту золотом статую президента Туркменістану

У столиці Туркменістану Ашгабаті на честь Дня міста було урочисто відкрито першу статую чинного президента країни Гурбангули Бердимухамедова. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на агентство Reuters.

Монумент заввишки 21 метр, а його мармуровий постамент – 15 метрів. 6-метрова статуя виконана з бронзи і покрита сухозлітним золотом у 24 карати. Офіційна назва монумента – «Аркадаг бінаси» (Монумент Аркадаг). «Аркадаг» перекладається з туркменської як «покровитель», «опора». Саме такий титул має чинний президент Туркменістану. Голова держави зображений у традиційному туркменському одязі з високо піднятою правицею, на ахалтекінському коні, що гарцює. Поруч з президентом зображений голуб, який летить і символізує прагнення до миру.

Постанову про відкриття пам’ятника на підставі «численних звернень громадян» ухвалив парламент країни. У липні 2014 року віце-прем’єр уряду, голова МЗС Туркменістану Рашид Мередов від імені громадян і керівного складу країни звернувся до президента з проханням встановити його статую в одному з районів Ашгабата. Бердимухамедов погодився, сказавши, що «бажання і сподівання народу священні».

До слова, за останній рік в Туркменістані приблизно вдвічі подорожчали портрети президента. Як зазначала «Хроніка Туркменістану», директори місцевих шкіл зобов’язали вчителів придбати нові портрети голови держави, щоби розвісити їх у класах, кабінетах і коридорах.

Гурбангули Бердимухамедов обіймає свою посаду з 14 лютого 2007 року. Культ особистості голови держави склався в Туркменістані ще за часів колишнього президента Сапармурата Ніязова. Після його смерті і приходу до влади Бердимухамедова офіційна ідеологія переорієнтувалася на нового лідера. Період його правління почали називати «Епохою могутності й щастя».

Як зазначає Reuters, критики називають адміністрацію Бердимухамедова однією з найбільш репресивних у світі, а Європа бачить у Туркменістані в майбутньому альтернативний маршрут постачання природного газу в обхід Росії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ