Курченко
Суд заарештував рахунки 14 офшорних компаній Курченка в Латвії

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки 14 офшорних компаній, пов’язаних із Сергієм Курченком, у двох латвійських банках ABLV Bank і Regionala investiciju banka у справі щодо зрідженого газу. Про це йдеться в рішеннях суду від 12 жовтня, оприлюднених в єдиному державному реєстрі, пише ЛігаБізнесІнформ.

За версією слідства, яке веде Генпрокуратура, Курченко через компанії «Укрхарківгазпостачання-2009», «Луганськпропангаз», «Харків-СПБТ», «ГазУкраїна-2009», ТОВ «ГазУкраїна-2020», «Запоріжгаз-2000», «Черкаси-Газснаб» та інші структури викуповував зріджений газу на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами (для потреб населення) і продавав на ринку вже за ринковою вартістю.

Як наслідок, Курченко за попередньою змовою зі співробітниками НАК «Нафтогаз України» та іншими особами завдав збитків державі на загальну суму понад 1 млрд. грн. Печерський суд заарештував рахунки офшорних компаній на підставі конвенції Ради Європи про відмивання та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму від 2005 року, а також відповідно до договору з Латвією про правову допомогу та правові взаємини. Суми коштів, що є на цих рахунках, у рішеннях суду не вказані.

Печерський суд також надав дозвіл Генпрокуратурі на вилучення з латвійських банків всіх документів, пов’язаних з рухом коштів на рахунках після запиту про допомогу в розслідуванні до правоохоронних органів Латвії.

Раніше повідомлялося, що МВС знайшло на рахунках латвійських банків понад 80 млн. дол., вкрадених Курченком. «У співпраці з державною поліцією Латвії встановлено, що у рамках розслідування відмивання виведених на офшорні компанії з «Реал-банку» і «Брокбізнесбанку» кримінальних коштів виявлені кошти громадянина України Курченка С.В., що були заарештовані і до цього часу – на рахунках латвійських банків: 80 мільйонів доларів США, 177 тисяч євро, 1 мільйон чеських крон», – повідомляв міністр МВС Арсен Аваков. Сам Курченко, за деякими даними, намагається отримати громадянство Молдови.

Читайте: Ватажки терористів прикрили «годівницю» на Донбасі для олігарха Курченка

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ