нафта
Курди заявили Москві, що Туреччина не купує нафту в «ІД»

Іракські курди спростували заяви Росії щодо купівлі Туреччиною нафти з «Ісламської держави». На наданих Міноборони РФ знімках – нафтоцистерни, які належать курдам, що перевозили нафту з Курдистану в термінал Джейхан на півдні Туреччини. Про це повідомив голова енергетичного комітету парламенту Курдської автономії Північного Іраку Шерко Джавдат, передає Daily Sabah.

«Наше міністерство природних ресурсів раніше оголосило, що сотні нафтовозів доставляють нафту з Курдистану в Туреччину. Це не є секретом», – сказав Джавдат. За його словами, «докази», представлені Москвою, не мають підґрунтя. «Аргументи Росії засновані на хибних джерелах. Ми категорично відкидаємо російські звинувачення», – заявив голова енергетичного комітету.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Анкара й Москва обмінялися звинуваченнями щодо купівлі нафти у бойовиків «ІД». Зокрема, аступник міністра оборони Росії Анатолій Антонов заявив, що Туреччина є основним покупцем нафти «ІД», причому в схему незаконного видобутку залучено найвище керівництво Туреччини і особисто Президент Реджеп Тайїп Ердоґан. У свою чергу, турецький лідер також заявив, що Кремль залучений в торгівлю нафтою з територій, які контролює угруповання «Ісламська держава», та наголосив, що має докази.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ