гривня
Україні загрожує обвал гривні

На Україну чекає чергове ослаблення курсу національної валюти до середини цього року. Причиною може стати недовіра до політичного режиму, що зберігається в Україні, та нова хвиля виведення капіталу. Про це заявили аналітики інвестиційного банку Goldman Sachs, передає Інтерфакс.

Зняття питання про зміну Кабінету Міністрів аналітики вважають тимчасовою перемогою, здатною відкрити шлях до отримання чергового траншу фінансової допомоги від МВФ.

«Безпосередній економічний виграш України полягає у продовженні роботи для завершення другого огляду програми співпраці з МВФ, що необхідно для отримання $1,8 млрд. фінансування. Судячи із заяв влади України, вона виконала більшість вимог для завершення огляду, включаючи ті, що стосуються забезпечення політичної стабільності. Крім того, сам фонд у заяві від 11 лютого вказував, що дата засідання ради директорів залежить, зокрема, від прояснення ситуації навколо уряду й коаліції», – йдеться в огляді.

Водночас в Україні зберігається політична невизначеність, яка може викликати черговий відтік капіталу і вкладів із банків. Це, у свою чергу, підвищить тиск на резерви і гривню, курс якої, за оцінками експертів, знизиться до 30 грн./$1 до середини року.

Варто зазначити, що Україні варто очікувати на відстрочення іншої фінансової допомоги крім траншу МВФ.

«Міністр фінансів країни Наталія Яресько нещодавно заявила, що очікує надходження в Україну у 2016 році приблизно $8 млрд, або орієнтовно 10% ВВП за 2016 рік. Водночас сума й термін траншів від МВФ та інших кредиторів потенційно можуть бути змінені», – вважають експерти.

З огляду на те, що накопичилася «резервна подушка», говориться в огляді, можлива затримка фінансування навряд чи буде критичною для резервів і гривні найближчим часом, і, як наслідок, слабо вплине на політичні процеси в Україні.

Тим не менш аналітики попереджають, що у разі відсутності нових кредитів на тлі очікуваного дефіциту поточного рахунку і відтоку капіталу, резерви країни можуть скоротитися до критично низьких рівнів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ