курс долара
Яресько прогнозує в 2016 році курс валюти на рівні 24 грн./дол.

Міністерство фінансів закладає на наступний рік курс національної валюти на рівні 24,1 грн/дол. Зростання ВВП планується на 2%, інфляція в середньому – 12%. Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв’ю газеті Сегодня.

«Ми заклали у бюджет макропрогноз, який був поданий Міністерством економіки та узгоджений з Міжнародним валютним фондом. Це зростання ВВП – 2%, інфляція в середньому – 12%, курс – 24,1 грн/дол.», – сказала вона.

Яресько зазначила, що дотриматися прогнозних показників можливо за умови скорочення дефіциту бюджету. «Я думаю, зможемо (дотриматися прогнозних показників, – ред.), якщо ми зараз будемо триматись за макроекономічну і фіскальну політику, яка нам дозволила досягти економічної стабільності. Тобто якщо і далі будемо скорочувати дефіцит, і тим самим зменшувати інфляцію. Якщо і далі будемо жити тими надходженнями, які в нас є, і не обіцяти щось, чого у нас немає. За цих умов, я впевнена, що разом ми – уряд, президент, Національний банк – зможемо забезпечити Україні підстави до стабільності гривні», – наголосила міністр.

При цьому Яресько повідомила, що Податковий кодекс, який пропонуватиме уряд, абсолютно готовий. «Плануємо, буде поданий до Верховної Ради разом із оновленим проектом бюджету на 2016 рік. Таким чином, ми запропонуємо зміни до податкового законодавства й одночасно покажемо, як ми заплатимо за ці зміни», – зазначила вона.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр фінансів України також заявила, що у 2016 році соціальні стандарти в Україні планується підвищити на 12%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ