Квіташвілі
Квіташвілі розповів, за якої умови готовий залишитися міністром охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі готовий залишитися на своїй посаді у разі зміни складу комітету Верховної Ради з охорони здоров’я.

«З цим комітетом я працювати не зможу. І якщо у парламенту є бажання залишити мене на цій посаді, то треба міняти склад комітету. Якщо цього не трапиться, то я фізично просто не зможу нічого зробити, тому що або все блокується (профільним комітетом, – ред.), або йдуть такі ініціативи, які не дають нічого зробити», – сказав Квіташвілі заявив в ефірі 5 каналу в п’ятницю, 18 вересня.

«Це не саботаж проти мене, а саботаж проти країни і проти реформи. Якщо Україна не почне в цьому році змін, то це затягне реформу на багато якщо не років, то місяців точно», – додав міністр.

Квіташвілі зазначив, що міністерство «отримує сотні звернень і листів від голови комітету (Ольги Богомолець, – ред.) плюс проводяться різні розслідування і скарги». «Це показує, що вони не хочуть мене на цій посаді. Якщо я потрібен країні, то я залишуся. Але тоді має помінятися склад комітету. Але я не думаю, що склад комітету буде змінюватися, тому я буду наполягати на своїй відставці», – підкреслив він.

Коментуючи основні положення пропонованої міністерством реформи, Квіташвілі зазначив, що ініціативи міністерства був спрямовані на те, «щоби прискорити процес, щоби зміни пройшли вже з наступного року». «Система Семашко та медичні послуги – це несумісні речі», – сказав Квіташвілі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 18 вересня народні депутати не підтримали заяву Квіташвілі про звільнення з посади міністра охорони здоров’я за власним бажанням. Глава Верховної Ради Володимир Гройсман чотири рази ставив на голосування це питання, однак пропозиція набрала вперше лише 170 голосів народних обранців, удруге – 222, втретє – 216, учетверте – 220.

Нагадаємо, 16 липня на сайті Національної ради реформ були опубліковані проміжні результати моніторингу прогресу впровадження реформ в Україні за 17 пріоритетними напрямками. Найменш результативною, за підсумками шести місяців 2015 року, виявилася реформа системи охорони здоров’я.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ