вакцина БЦЖ
Україна отримає вакцину БЦЖ з Польщі та Данії

Україна отримає вакцину БЦЖ, якої в країні практично немає, з Польщі та Данії. Про це 23 жовтня в Івано-Франківську заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, передає Укрінформ.

«В Україні практично немає вакцини БЦЖ. Це не тому, що немає грошей. А тому, що ми змогли закупити більше 100 тисяч доз, бо виробники БЦЖ не отримали від нас замовлення. Тепер я особисто контактував з польськими і данськими виробниками цієї вакцини і просив їх включити нас у виробничий цикл», – сказав він.

Квіташвілі зазначив, вакцину БЦЖ неможливо знайти на ринку, бо її виготовляють лише на замовлення. Україна придбає вакцину БЦЖ через дитячий фонд ЮНІСЕФ. Міністр запевняє, що цей фонд гарантує не лише високу якість вакцини і доступну ціну, але і вчасну доставку вакцини для виконання календаря щеплень. «Цього року три вакцини ми закупимо через дитячий фонд ЮНІСЕФ. Наступного року, сподіваюсь, усі 11 вакцин для України купуватимуть через ЮНІСЕФ», – запевнив Квіташвілі.

Український календар щеплень містить 11 вакцин. Раніше щеплення БЦЖ Україна закуповувала в Росії. БЦЖ – щеплення від туберкульозу, яке роблять новонародженим на 3-5 день життя.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 жовтня в Україні офіційно стартувала додаткова тритурова імунізація проти поліомієліту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ