Кирило Молчанов, політолог
Кирило Молчанов, політолог

Сценарії розвитку антикорупційного форуму 23 грудня у Києві, який відбудеться під патронатом Михайла Саакашвілі.

1) Банальний:

Яценюка і Ко, таврують ганьбою без всяких наслідків і реакції вищезазначених осіб.

2) Ексцентричний:

Арсеній Яценюк зі своїми людьми приходять на форум і зривають цей перформанс, звинувачують у корупції самого Михайла Саакашвілі. Власне, теж таврують ганьбою.

3) Психоделічний:

Арсен Аваков з поліцією вривається і заарештовує всіх учасників, звинувачуючи змовників у підриві діяльності найкращого уряду реформаторів.

4) Фантастичний:

Президент Петро Порошенко грає на випередження. Уряд відправляє у відставку, «гастролерів» відсилає на батьківщину.

А вам який із цих сценаріїв подобається найбільше? Або додайте свій варіант.

Боююся, що всі змальовані тут сценарії не зможуть зупинити наростаючої політичної кризи. Хіба що варіант – коли президент візьме на себе роль арбітра і поставить на місце двох чиновников, що зарвалися. Але час утрачено, і ситуация виходить з-під його контролю.

Аваков окрилений реформою поліції – найпомітнішою на тлі решти галузей. Він відчув смак влади і добровільно піти не погодиться. А Саакашвілі відступати просто нікуди. У нього немає іншого громадянства, окрім українського, а в Грузії на нього очікує кримінальне переслідування.

Найтривожніше, що ці конфлікти показали не лише реальні стосунки всередині керівництва України. А й те, що Порошенко не може навести лад навіть у своїй команді. Якщо зараз він не зробить жодних кроків – до весни можуть відбутися дострокові парламентські й навіть президентські вибори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ