Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Сьогодні останній день звіту уряду перед Верховною Радою. Але головну інтригу навколо відставки Кабміну вбили ще на початку тижня. Відставки прем’єра не буде, максимум – зміна деяких міністрів. Крапку в дискусії поставив віце-президент США Джо Байден, який на зустрічі з Порошенком і Яценюком озвучив рамку умов, на яких Захід готовий активно підтримувати Україну.

Західна преса вже заявила, що Джо Байден сформулював свої пропозиції до українського політикуму дуже просто – не розхитувати човен. Працюйте з нинішнім складом Верховної Ради. Ніяких гучних відставок і різких рухів. Американська адміністрація не хоче безладу у вигляді нових виборів в Україні. Америка вам допоможе грошима і порадами, якщо ви будете співпрацювати і працювати над проведенням необхідних реформ.

По поверненні з України Байден навіть записав відео, в якому заявив, що вірить в Петра Порошенка, Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана, і в те, що працюючи разом, вони «зможуть створити по-справжньому вільну, єдину, демократичну Україну». Пропозицію Порошенка розглянути про всяк випадок (а раптом що?) кандидатуру Володимира Гройсмана або Михайла Саакашвілі на пост прем’єра Джо Байден відкинув. Категорично. Втім, на одеського губернатора очікував ще один неприємний сюрприз – Байден відмовився з ним навіть зустрітися.

Таким чином, головною інтригою наразі залишається формат роботи діючого уряду. Ряд депутатів вважають, що коаліція повинна разом розробити програму роботи Кабміну, врахувати всі побажання, зробити поправку на реальні можливості та ухвалити її у Верховній Раді. Є й інша група, яка налаштована не приймати таку програму, залишивши уряд без імунітету і без затвердженої «дорожньої карти».

В другому випадку Банковій і фракціям у ВР буде легше впливати на уряд, постійно шантажуючи голосуванням за відставку. Але відсутність затвердженої програми знизить довіру західних партнерів та інвесторів до України, а це перекладається з дипломатичної мови як «буде менше грошей».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ