Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Асиметрична відповідь – це і є загадкова російська ідея. Бо зі здоровою психікою зрозуміти логіку Кремля взагалі неможливо. Бий своїх, щоб чужі боялися – є така російська народна приказка. Вона багато що пояснює.

Свіжий приклад. У вівторок США розширили санкції щодо Росії. Цього разу під удар потрапили сервіс Яндекс. Гроші та банки Інресбанк, Генбанк, Морський банк, МОСОБЛБАНК та інші. Крім того, до списку секторальних санкцій були додані «дочки» Сбербанку, ВТБ, РОСТЕХ, у тому числі ВТБ 24, Sberbank Europe AG.

У відповідь Держдума РФ екстрено розглянула на передостанньому засіданні осінньої сесії законопроект, що розширює повноваження ФСБ із застосування зброї. Це питання не стояло на порядку засідання на 22 грудня, але внесли з голосу і відразу прийняли. Тепер опричники зможуть проникати в житло під час масових заворушень і стріляти в жінок і дітей.

Крім того, «справедліворос» Михайло Ємельянов запропонував підвищити акцизи на напої Pepsi та Coca-Cola. Але це, в порівнянні з ФСБшним законом – просто приправа до основної страви.

Страшно уявити, що зробить Кремль у відповідь на серйозніші санкції, на кшталт нафтового ембарго. Повісить кожного третього росіянина? Чи завдасть ядерного удару по Воронежу і Липецьку?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ