Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Якби в середині лютого відбувалися вибори до Верховної Ради, то достатню кількість голосів для входження в неї могли б отримати сім партій. Про це йдеться в повідомленні Київського міжнародного інституту соціології з посиланням на власне дослідження.

Результати виглядають наступним чином:

За БПП проголосували б 16,6% виборців, за «Батьківщину» —15,1%, за Опозиційний блок — 14,2%, за «Самопоміч» — 11,8%, Радикальну партію — 10,3%, «Свободу» — 6,2%, «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка — 5,3%.

Тривожний сигнал в першу чергу для Юлії Тимошенко — зростання припинилося і, швидше за все, попереду плавне падіння. Ось, власне, все — що нам потрібно знати про переформатування коаліції або перезавантаження уряду. «Батьківщині» не потрібен новий формат коаліції за участю своєї ж маленької фракції. Їй потрібні позачергові вибори, і якомога швидше. І Тимошенко в прем’єри — уже від нової коаліції. Доки є рейтинг, потрібно використовувати ситуацію.

З Михеїлом Саакашвілі та сама ситуація. Не дарма ж губернатор Одеської області днями заявив, що у нього — більше амбіцій, ніж просто пост прем’єра. Тобто власна фракція у Раді — як проміжний етап. Важливим є те, що Саакашвілі вже пройшов пік популярності, яка вся будувалася на надії та гучних заявах. Відсутність якихось конкретних результатів роботи в Одеській області — не на його користь, а на одній надії довго не протримаєшся.

Ось такий дует імені дострокових виборів. Бо до чергових весь рейтинг цих сил може розтанути. Ну, хто буде ще років зо два слухати полум’яні промови й вірити заявам на форумах? Ніхто. Гучні слова — продукт, що швидко псується. Тому проведення позачергових виборів Тимошенко та Саакашвілі домагатимуться будь-яку ціну. І якомога швидше.

Бо вдалішого моменту для них може вже й не бути.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ