Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

У п’ятницю був хороший день для України. Відразу дві чудових новини. Перша: Яценюк офіційно заявив, що уряд України вводить мораторій на повернення кредитів Росії. І всі крики з Москви про дефолт жодного значення не мають – з МВФ усе заздалегідь прораховано до дрібниць і узгоджено. Так що все в порядку. Домовлятимуться на наших умовах. Вже пробують. Однозначно це «перемога».

Друга новина – висновок Єврокомісії з виконання Україною необхідних умов для скасування віз. Все зроблено. Без застережень і додаткових умов. Єврокомісія на початку року дає рекомендацію Раді Євросоюзу щодо законодавчих змін. Всупереч всім цим щирим і «хором по команді» завивання на тему: «Нас там не чекають» і «Будьмо реалістами – у дуже віддаленій перспективі». Все зроблено і зафіксовано на папері. Безвізовий режим раптом став реальністю в короткостроковій перспективі. Це друга «перемога».

Ось так співпало: одного дня – дві перемоги України. Два чутливих реальних ляпаси Кремлю. Але скільки часу знадобилося на підготовку! На публічну дискусію з РФ і МВФ. На кулуарні переговори з фінансистами Євросоюзу і США, з політиками цих країн. Які умови та аргументи йшли в хід – лишилося за кадром.

З безвізовим режимом теж ціла епопея. Поправки, закони, бракує голосів, «Баба Яга проти», «а ми взагалі не голосуємо, тільки за тарифи». І той самий чинник – скільки за кадром залишилося? Переговорів, аргументів, доказів того, що Україна вже не зверне і все у нас вийде. У першому і другому випадку всі ці розмови – з людьми, які на слово не вірять принципово. Змогли. Впоралися. Посіяли, виполювали бур’яни, поливали. Хоч іноді здавалося, що нічого не вийде.

І от настав день збору врожаю. Кусають лікті злі сусіди й ті, хто голосніше і частіше за всіх кричав «Зрада!». Реформи відбуваються. Не так миттєво, як кортить, і швидких результатів чекати не варто. Але структурні незворотні зміни вже є. І найкращим підтвердженням нашого руху в потрібному напрямку є саме довіра і підтримка тих західних політиків і фінансистів, які «категорично не вірять словам».

Все у нас вийде. Вже виходить. Тож відставити крики «Зрада»! Вони мають гарний вигляд у мережі або на екрані телевізора, але реальності вже не відповідають.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ