Кирило Сазонов, політолог, блогер
Кирило Сазонов, політолог, блогер

На своїй щорічній прес-конференції Путін традиційно не забув про Україну. Падіння рубля і цін на нафту, міжнародна ізоляція, ляпас від турецьких ВПС – внутрішні проблеми РФ тьмяніють перед нетрадиційним недобросусідським інтересом «А че там у них?».

У зв’язку з цілковитим провалом усіх варіантів проекту створення «Новоросії» в Україні Кремлю доводиться терміново змінювати риторику. «Независимая, незалежная Украина» видавив із себе Путін на прес-конференції. Напевно, в цей момент його так плющило, що десь в іншому кабінеті прокинувся з криком Медведєв. Але зовсім утриматися від шпильок Путін не зміг і видав цілу тираду щодо бідної України, яку хтось страшно принижує. «Хтось», слід думати, це підступний Захід, який поставив нас під зовнішнє управління.

Господар Кремля прокоментував призначення Саакашвілі (якому вже півроку) і назвав це «плювком в обличчя народу». І додав, що до територіального розвалу Грузії призвела не агресія Росії, а «авантюрні рішення» у Тбілісі. Ну, остання фраза точно не для внутрішнього вживання. Тому що в Україні чудово вже на власному досвіді знають, як відрізнити «авантюрні рішення» від російської агресії. Що стосується сплеску ненависті до Саакашвілі, то зрозуміти мотиви Путіна тяжко. Чому раптом засвербіло?

У Росії все погано, але в Україні ще гірше – там грузин працює губернатором? Ну, марення ж. У нас хто завгодно може працювати губернатором – українець, єврей, грузин, вірменин. За прикладами далеко ходити не треба. Цим взагалі ніхто не заморочується. Чи Путіну просто сподобалися останні політичні скандали за участю Саакашвілі, й він вирішив підтримати рейтинг губернатора своїм коментарем?

У принципі, логічно, будь-який конфлікт в українській владі, скандал чи інший негатив викликає у Путіна щиру надію, що ось-ось все завалиться, і можна буде цим скористатися. Але, на мій погляд, це занадто примітивно. Виходить, що ось так і виглядають хитрі путінські багатоходівочки? Вражає.

Треба сказати, що особливого відгуку в серцях українців ці заяви сусідського царя не знайшли. І навіть очільник МВС Арсен Аваков, якого ніяк не можна запідозрити в симпатіях до Саакашвілі, лаконічно відповів на це: «Обійдемося без порад упирів».

Чудово. Додати нічого. Підписуюся один раз під словом «обійдемося» і двічі – під характеристикою того, хто намагається давати поради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ