Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Ідея з позбавленням українського громадянства за сепаратизм викликала справжній сплеск емоцій в мережі. Після того, як президент Порошенко з цікавістю вивчив відповідну петицію, яка набрала 25 тисяч голосів, і запропонував Кабміну та депутатам пошукати рішення, пристрасті загострилися до межі.

Проте в керівництві так званих «республік» категорично не згодні. «Петро Порошенко йде проти європейської правової системи, підтримуючи ухвалення законів про позбавлення громадянства за сепаратизм. Європа не позбавляє громадянства людей, які народилися на її території», – обурюється так званий голова Верховного суду ДНР Едуард Якубовський.

Та яке вам діло до європейської практики і законодавства? Це ж, за вашими словами, «гейропа», де офіційно захищені всі права і свободи особи, – аж до тих, які категорично не сумісні з вашими духовними скріпами!

Чи Україна повинна ставитися до вас – хто її зрадив, як до європейців, а ви продовжите діяти з ведмежою російською грацією? Тут або хрестик або труси – не можна робити все одразу та іншим вказувати.

Навіщо вам, творцям і керівникам «молодої республіки» українське громадянство? Просто заради «пожерти» соціальних виплат і змотатися на вільну територію за покупками? Навіщо вам паспорти з ненависним гербом і прапором, під яким наші герої захищають Україну від вас? Чи в методичці з Кремля чітко вказано: тепер ви знову українці, просто «трохи інші»?!

Насправді, з дуже великою часткою ймовірності, з цієї затії нічого не вийде. Право на збереження громадянства не просто закріплене в українській Конституції, воно прив’язане до європейського законодавства. Скасувати ці положення практично неможливо. І відразу кілька цілком проукраїнських юристів мені це довели. Що не скасовує того факту, що українці дуже гаряче підтримують саму ідею. І тут логіка залізна.

Ти не визнаєш України? Мрієш жити в якомусь ДНР чи приєднати свою кімнату до Росії? Просиш Путіна ввести? Відкрито бажаєш українській армії поразки або якось сприяєш цьому? Ну який ти після цього громадянин України? Пали паспорт, біжи за «ксивою ДНР» або проси посвідку на проживання у РФ. Це логічно і очевидно. Визволи нашу країну від законодавчих ускладнень, зроби це сам, зніми на відео і виклади в Ю-Туб.

Порадуй одразу всіх: і своїх, і чужих. Раптом у цій книжечці зашитий чіп, який опромінює слабкий мозок і руйнує в тобі «новоросса» та заважає вставати з колін? Гадаю, передові вчені ДНР повинні проявити пильність і підказати однодумцям правильне рішення.

Зроби це сам!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ