Кирило Сазонов, політолог, блогерСеанс магії з неодмінним її викриттям влаштував днями сайт «Главком», опублікувавши документи про закупівлі структурами екс-глави НБУ Сергія Арбузова валютних ОВДП. Про цю схему «Сім’ї» багато хто чув, сенсацією стали імена учасників і посередників. Угоди проходили через біржу «Перспектива», а скупку для «Сім’ї» проводила компанія «Інвестиційний капітал Україна». Головою ради директорів там була Валерія Гонтарєва.

Майдан, грудень 2013, банда рятує гроші, а хто їм допомагає? Це важко пояснити, але екс-голові Нацбанку, який втік від Майдану, допомагає в фінансових операціях його наступниця. Яка прийде в це крісло після перемоги революції та обрання президентом Порошенка. Спасибі, Петре Олексійовичу. Картина виходить маслом.

А я нагадаю про законопроект про спецконфіскаціі, навколо якого зламали багато копій, накрутили вагон брехні, але так і не внесли до порядку денного Верховної Ради. Тому що частина депутатів від «БПП» не підтримала. При тому, що мова йшла про півтора мільярди доларів і цей Закон дав би можливість направити заморожені в «Ощадбанку» гроші сім’ї Януковича на армію. Дві третини валютних ОВДП (тих самих, панове, тих самих) вже погашені – тобто мова йде про живі гроші. Чому не голосував «Опоблок» зрозуміло. Після заяв Тимошенко на підтримку Онищенка щодо відмови «Батьківщини» голосувати теж питань немає. Але чому не голосували соратники президента?

Цінні папери і не менш цінні долари заарештовані і лежать в «Ощадбанку», але комусь дуже не хочеться, щоби вони були повернуті державі. Чому? Можливо, ICU в такому випадку доведеться повертати Арбузову свої комісійні? Але ж мадам Гонтарєва ще не забрала у партнерів гроші за свою частку в компанії, яку вона нібито продала після приходу в НБУ. У недавньому інтерв’ю «Українській правді» Валерія Олексіївна заявила, що ще повинна отримати від ICU три транші. А це на хвилиночку десятки мільйонів гривень! Та хто його знає взагалі, чиї інтереси там зав’язані. А фракція «БПП» може пишатися абсолютно різними багатими людьми.

У будь-якому випадку це не просто відвертий конфлікт інтересів, а відверта ганьба. Причому це ганьба не самої Гонтаревої: після того, як вона переконувала українців не купувати долар по 13 гривень, особисто про її репутацію далі говорити не доводиться. Це ганьба для глави держави, завдяки якому глава НБУ залишається на своїй посаді. Ну, і про спецконфіскацію, яка зустрічає шалений опір, це багато що пояснює….

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ