Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Боротьба в оточенні Петра Порошенка виходить на новий рівень напруження.

Григоришин продовжує ставити підніжки Кононенку там, де може. В орбіту боротьби втягують все нові фігури. Вчора «УП» вийшла з черговим матеріалом, який продовжує ланцюжок наїздів Григоришина на Кононенка. Щоб вкусити конкурента, який відтіснив Григоришина від царського трону, обрана хлібна тема — ціни на електроенергію.

Справа в тому, що Нацкомісія з регулювання в електроенергетиці (НКРЕКП) представила нову методику розрахунку паливної складової у ціні електроенергії. Як і у випадку з газом, ціни на вугілля прив’язали до світових. Логічно? Цілком. Якщо вже така система почне діяти з газом, то і ціну на електроенергію повинен визначати ринок.

Але тут понеслося —  олігархи зібралися заробити на завищених цінах на вугілля! Зрада! Таємні домовленості! Мільярди! Дісталося Ахметову (в темі вугілля його складно обійти і не помітити), але головний герой ініційованих Григоришиним наїздів, звісно, не Рінат Леонідович, а Ігор Кононенко. Йому відвели роль таємного «куратора» державного «Центренерго», куди бізнес-партнер президента, можливо, через фірми-прокладки постачає вугілля.

Схоже, Григоришин не може пробачити Кононенку історії із закупівлею трансформаторів за непристойним цінами саме на заводі Григоришина. Ймовірно, олігарх переконаний, що саме Кононенко переконав президента дистанціюватися від нього, Григоришина, після цього скандалу, в результаті чого він втратив вплив на главу держави.

А як тільки ти втратив вплив на головну людину в країні, ти починаєш втрачати бізнес. Ось вона — наша сувора реальність. Закупівлю трансформаторів тоді скасували, та й обленерго олігарха почуваються не найліпшим чином.

Дивлюся на статтю і не бачу ні думок експертів, ні думки учасників ринку. Взагалі спроби об’єктивної оцінки важливості реформ для енергетики не бачу…

А бачу продовження «мочилова» Кононенка славним російським олігархом Григоришиним. Є в цьому якийсь відчай. Ну, й естетично видовище для розуміючих людей — чудове.

Судячи з усього, у відповідь на історію з трансформаторами, Григоришин злив виданню схему поставок вугілля на «Центренерго». За цією схемою нібито стояли дві людини — Кононенко і Віктор Медведчук. Не здивуюся, що розсерджений Медведчук (це з його зв’язками!) і забезпечив Григоришину «легкі проблеми» з податковою Російської Федерації, що призвело в результаті до оголошення Григоришина у федеральний розшук.

Запасаємося попкорном.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ